Pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi na myśl o skrzynce gazowej? Oczywiście kolor żółty. Jest to zdecydowanie najczęściej stosowana wersja kolorystyczna, co ma genezę w czasach, gdy wymagały tego przepisy. Obecnie mamy tutaj większą swobodę i na życzenie inwestora nie ma problemu z zastosowaniem skrzynki gazowej w innym ubarwieniu, z czego chętnie korzysta coraz więcej osób. Szczególnie dużą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego cieszy się skrzynka gazowa w kolorze antracyt. Czy to dobry wybór również dla Ciebie? Po kilka wskazówek zajrzyj do tego artykułu.

Dlaczego większość skrzynek gazowych ma żółty kolor?

W Polsce rzeczywiście skrzynki gazowe instalowane przez zakłady gazownicze są najczęściej żółte. Głównym powodem jest to, że taki kolor pozwala na łatwe zauważenie skrzynki, co czyni ją wystarczająco dobrze oznakowaną. Ma to oczywiście związek z kwestiami bezpieczeństwa.

Porada eksperta SORBEX:

Żółty kolor budzi jednoznaczne skojarzenie z gazem, dlatego większość z nas zachowuje ostrożność w pobliżu takiej skrzynki i np. nie podchodzi do niej z otwartym ogniem. Takie oznakowanie ma więc jak najbardziej sens.

Wniosek? Jeśli za montaż skrzynki gazowej w granicy Twojej działki odpowiada zakład gazowniczy, to niemal na pewno będzie to skrzynka w kolorze żółtym. Nie oznacza to jednak, że nie masz żadnego pola manewru.

Gdy skrzynkę gazową dostarcza inwestor

W przypadku skrzynek gazowych zakupionych i instalowanych na własną rękę, możliwy jest wybór innych kolorów, pod warunkiem, że skrzynka spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i jest odpowiednio oznakowana (zawiera napis „GAZ”).

Skrzynka gazowa w kolorze antracyt (RAL7016) to bardzo popularny wybór z uwagi na jej nowoczesny design, pasujący do większości współczesnych budynków jednorodzinnych. Taka skrzynka może łatwo „zginąć” w linii ogrodzenia czy na elewacji domu, dzięki czemu nie będzie się rzucać w oczy jak krzykliwa wersja w kolorze żółtym.

Nie tylko wersja antracytowa

Jeśli skrzynka gazowa w kolorze antracyt nie do końca wpisuje się w Twoje poczucie estetyki czy nie koresponduje z ogrodzeniem lub elewacją budynku, to nic straconego. W SORBEX masz możliwość zamówienia skrzynki w dowolnym kolorze z palety RAL (co może się wiązać z dodatkową opłatą – zapytaj nas o szczegóły).

Porada eksperta SORBEX:

Cena skrzynki w dowolnym kolorze z palety RAL zależy od jej wymiarów oraz od dostępności wybranego koloru u producenta – droższe są oczywiście skrzynki produkowane na specjalne zamówienie. Z reguły koszt dopłaty do innego koloru oscyluje w granicach 30-50 zł.

Poza kolorem antracytowym sporą popularnością wśród klientów naszego sklepu cieszą się także skrzynki gazowe w wariantach kolorystycznych: Grafit (RAL7024), Antracyt Brązowy (RAL8016) oraz jasny szary (RAL7035). Sporo klientów decyduje się również na Czerń (RAL9005) oraz Beż (RAL 1013).

Zamów skrzynkę gazową, która będzie zdobić otoczenie Twojego domu

Skrzynkę gazową w kolorze antracyt kupisz oczywiście w naszym sklepie internetowym. SORBEX to czołowy dystrybutor akcesoriów gazowych, w tym elementów do budowy instalacji i wykonania przyłącza gazowego, jak np. popularne hokeje do gazu.

Nasza oferta obejmuje zarówno te popularne, jak i rzadziej spotykane skrzynki gazowe, dzięki czemu możesz bez problemu dopasować odpowiednią skrzynkę do swoich potrzeb, specyfiki instalacji, wymogów zakładu gazowniczego oraz preferencji estetycznych.

Już teraz zapoznaj się z całą ofertą skrzynek gazowych dostępnych w sklepie internetowym SORBEX, a w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnego doradztwa ekspertów SORBEX.

Zajrzyj też do innych artykułów w naszej bazie wiedzy, z których dowiesz się m.in., jaką gaśnicę do domu wybrać, czym są i jaką funkcję w instalacji grzewczej pełnią skrzynki rozdzielaczowe C.O., a także jakie gaśnice gastronomiczne najlepiej sprawdzają się w profesjonalnych kuchniach.