Wykonanie przyłącza gazowego nie powinno stanowić większego problemu dla doświadczonego instalatora. Z drugiej jednak strony zdarza się, że ta teoretycznie prosta praca rodzi szereg trudności związanych z np. doprowadzeniem rury gazowej od granicy działki do skrzynki na ścianie budynku i dalej do wewnętrznej instalacji gazowej. Najczęściej jest to spowodowane tym, że budynek już istnieje, został wykończony, a inwestorom zależy na jak najmniejszej ingerencji w konstrukcję, ocieplenie czy np. kostkę brukową.

Z myślą m.in. o takich przypadkach stworzono prefabrykowane przyłącza gazowe, czyli gotowe elementy ze stali i PE umożliwiające szybkie, łatwe i estetyczne doprowadzenie medium gazowego do budynku. Sprawdź, dlaczego warto stosować prefabrykowane przyłącza gazowe. Ich najważniejsze zalety omawiamy w naszym artykule.

Znaczące ułatwienie sobie pracy

Nie ma przypadku w tym, że większość instalatorów korzysta dziś z prefabrykowanych przyłączy gazowych. Powodem jest to, że bardzo ułatwiają one pracę, skracają czas zrealizowania zadania, a to ma także wpływ na wycenę usługi. Dzięki takim przyłączom instalatorzy mogą wykonać więcej zleceń, poświęcając na nie mniej czasu i zasobów.

Warto przy tym wspomnieć, że prefabrykowane przyłącza występują w wielu wariantach, co umożliwia łatwe dopasowanie elementu do konkretnej instalacji – dostępne są np. przyłącza proste i gięte, zarówno PE, jak i stalowe.

Gwarancja szczelności

Istnieją konkretne argumenty przemawiające za tym, aby stosować prefabrykowane przyłącza gazowe, a jednym z najważniejszych jest bezpieczeństwo. Gotowe przyłącze praktycznie gwarantuje szczelność wykonanej instalacji, co wyklucza ryzyko wycieków gazu i tym samym potencjalnego wybuchu.

Instalator, który bierze na siebie olbrzymią odpowiedzialność, również prawną, nie może ignorować tego argumentu. Prefabrykowane przyłącze zawsze jest mniej ryzykownym rozwiązaniem niż przyłącze wykonane własnoręcznie z połączonych kształtek i rur.

Zgodność z obowiązującymi przepisami

Prefabrykowane przyłącza gazowe są oczywiście certyfikowane za zgodność z normami bezpieczeństwa. Można je wykorzystywać do przyłączania budynków do sieci gazowej przy zachowaniu minimalnej odległości 0,5 m połączenia Stal/PE od ściany budynku.

Takie przyłącze doskonale nadaje się więc np. do połączenia zewnętrznego zbiornika gazu płynnego z reduktorem w skrzynce zamontowanej na ścianie budynku.

Trwałość konstrukcji i wysoka wytrzymałość mechaniczna

Tutaj za przykład mogą posłużyć popularne przejścia przez ścianę, które w zależności od wersji posiadają osłonę z rury aluminiowej i pianki izolacyjnej lub z polietylenu. Markowe przyłącza oferowane w naszym sklepie internetowym charakteryzują się wysoką odpornością na niesprzyjające warunki środowiskowe, jak i na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, do których może dojść w trakcie montażu czy prowadzenia innych prac w pobliżu przyłącza gazowego.

Dobra estetyka

Prefabrykowane przyłącza gazowe pozwalają doprowadzić medium gazowe do instalacji wewnętrznej w budynku bez nadmiernego ingerowania w elewację czy naruszania konstrukcji ściany. Wystarczy tylko wykonać otwór na średnicę przyłącza, a w miejscu wprowadzenia np. przejścia przez ścianę zastosować drzwiczki maskujące czy niewielką skrzynkę podtynkową.

Prefabrykowane przyłącza gazowe kupisz w sklepie internetowym SORBEX

Jeśli przekonaliśmy Cię do zastosowania prefabrykowanego przyłącza gazowego, to czas skompletować wszystkie potrzebne elementy. Gotowe przyłącza gazowe znajdziesz w stałej ofercie sklepu internetowego SORBEX.

Oferujemy między innymi popularne hokeje do gazu, które umożliwiają szybkie i wygodne przyłączenie budynku do sieci gazowej. Ponadto nasza oferta obejmuje przejścia przez ścianę oraz połączenia PE/STAL, które z pewnością będą potrzebne na etapie doprowadzania medium gazowego do domu czy dowolnego lokalu zasilanego tym paliwem.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są atestowane i wytwarzane zgodnie z obowiązującymi normami jakościowymi. Wybierając je i powierzając ich montaż wykwalifikowanym fachowcom zyskujesz pewność, że Twoja instalacja gazowa będzie szczelna, bezpieczna i bezawaryjna przez wiele lat.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych opracowanych przez ekspertów SORBEX. Wyjaśniamy w nich m.in., jaką gaśnicę do biura wybrać, jakie są rodzaje hydrantów wewnętrznych oraz rozważamy najczęstsze dylematy przy wyborze skrzynki gazowej.