Gaśnice pełnią kluczową funkcję z punktu widzenia ochrony przeciwpożarowej budynków, obiektów budowlanych i pojazdów. Każdy z nas powinien nie tylko umieć obsłużyć gaśnicę, na przykład pianową czy proszkową, ale także regularnie kontrolować jej stan techniczny i termin badania legalizacyjnego. Szczególnie duża odpowiedzialność spoczywa tutaj na zarządcach budynków, które z mocy przepisów muszą być wyposażone w odpowiednią liczbę gaśnic. Planując zakup przyrządów gaśniczych możesz zaopatrzyć się w nie wygodnie online. Szukasz sklepu oferującego sprzedaż gaśnic w Katowicach? Zapraszamy do skorzystania z oferty SORBEX.

Kupisz u nas każdy rodzaj gaśnicy

Gaśnice to bardzo szeroka kategoria produktów, w której znajdziemy zarówno przyrządy do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Ważne jest, aby wybierając gaśnicę dla siebie dokładnie wiedzieć, jaki jej rodzaj będzie optymalny w zależności od tego, w jakich warunkach środowiskowych ma być ona wykorzystywana. Decydujący wpływ na to ma wcześniejsza analiza ryzyka pożarowego występującego w danym obiekcie, którą powinien przeprowadzić specjalista z zakresu PPOŻ i BHP.

Porada eksperta SORBEX:

Pamiętajmy, że nie ma gaśnic w 100% uniwersalnych. Jeden czynnik gaśniczy lepiej sprawdzi się do gaszenia płonących tłuszczów (gaśnice pianowe), inny jest rekomendowany do gaszenia urządzeń elektronicznych i elektrycznych (gaśnice śniegowe lub proszkowe).

Oferta sklepu internetowego SORBEX obejmuje wszystkie rodzaje gaśnic, jakie znajdują zastosowanie w przemyśle ciężkim, w rolnictwie, w gastronomii, w biurach, prywatnych domach i mieszkaniach, halach magazynowych czy na stacjach paliw. Są to:

 • Gaśnice proszkowe;
 • Gaśnice pianowe;
 • Gaśnice i urządzenia pianowe;
 • Gaśnice przewoźne;
 • Gaśnice do domu;
 • Gaśnice do fotowoltaiki;
 • Gaśnice do stolarni;
 • Gaśnice do serwerowni;
 • Gaśnice do tłuszczu;
 • Gaśnice do kominów;
 • Gaśnice do elektryki;
 • Gaśnice do kuchni;
 • Gaśnice do kombajnów i traktorów;

Szukając gaśnic w Katowicach czy w dowolnym innym mieście nie zapomnij o przydatnych akcesoriach, na przykład o wieszakach, które umożliwiają pewne przymocowanie gaśnicy do ściany w miejscu, w którym każdy ma łatwy dostęp do tego przyrządu i może go użyć w razie wystąpienia zagrożenia pożarem.

Markowe gaśnice w jednym miejscu

Wiele osób szukających gaśnic w Katowicach planuje przyjazd do stolicy Górnego Śląska z odległych miejscowości Aglomeracji czy Zagłębia. Dzięki uruchomieniu sprzedaży online z naszej oferty może skorzystać każdy, bez długich dojazdów, ponoszenia kosztów zakupu paliwa oraz tracenia dużej ilości czasu.

Zakup gaśnic online jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, gdy planujesz jednorazowo zaopatrzyć się w więcej przyrządów i np. nie masz ich jak przetransportować ze sklepu do firmy, restauracji, magazynu, hali produkcyjnej etc.

Fachowe doradztwo

Firmę SORBEX wyróżnia profesjonalne podejście do klienta, co przejawia się m.in. w bezpłatnym, fachowym doradztwie przed zakupem. Jeśli nie masz pewności, jakie gaśnice wybrać, czy lepszym rozwiązaniem będą te proszkowe, pianowe czy może śniegowe, to wystarczy skontaktować się z nami i skorzystać z pomocy ekspertów SORBEX.

Po gaśnice w Katowicach zapraszamy do sklepów stacjonarnych i sklepu internetowego SORBEX

SORBEX to czołowy dystrybutor m.in. akcesoriów PPOŻ i BHP. Siedziba naszej firmy mieści się w Katowicach, a oddział w Bielsku-Białej, natomiast każdy, kto musi szybko zaopatrzyć się w np. gaśnice, może to zrobić wygodnie online w naszym sklepie internetowym.

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą gaśnic i innych produktów dostępnych w sklepie SORBEX. Kupując u nas masz gwarancję szybkiej realizacji zamówienia, wysokiej jakości dostarczonych produktów oraz ich profesjonalnego zabezpieczenia na czas transportu pod wskazany adres.

Zachęcamy również do lektury innych artykułów poradnikowych w naszej bazie wiedzy. Eksperci SORBEX m.in. podpowiadają w nich, jaką gaśnicę do biura wybrać, omawiają rodzaje gaśnic i ich zastosowanie, a także wyjaśniają kwestię legalizacji gaśnic, wokół której wciąż pojawia się mnóstwo wątpliwości.