Gaśnice to podstawowe jednostki gaśnicze stosowane w różnego rodzaju obiektach, ale i w pojazdach. Są nieodłącznym, wymaganym przepisami elementem wyposażenia budynków biurowych, magazynów, hal produkcyjnych, obiektów użyteczności publicznej, budynków komercyjnych, usługowych czy obiektów noclegowych. W gaśnice najlepiej jest zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie, za czym przemawia kilka solidnych argumentów. Szukasz sprawdzonego sklepu BHP z gaśnicami? Zapraszamy na wygodne i korzystne zakupy do sklepu internetowego SORBEX.

Dlaczego warto kupić gaśnice w sklepie BHP?

Głównym powodem jest bezpośrednia dostępność markowego sprzętu gaśniczego, na czele z gaśnicami, które spełniają polskie i europejskie normy, a tym samym mogą być stosowane np. w obiektach użyteczności publicznej. Profesjonalny sklep BHP nie pozwala sobie na oferowanie gaśnic niewiadomego pochodzenia, co do których nie ma pewności, że zadziałają w kryzysowej sytuacji.

Ważnym argumentem jest również możliwość skorzystania z fachowego doradztwa ekspertów z zakresu BHP i PPOŻ, którzy pomogą w skompletowaniu zestawu jednostek gaśniczych i innych akcesoriów przeciwpożarowych, pilnując przy tym zgodności z obowiązującymi przepisami.

Popularne rodzaje gaśnic

W sklepie internetowym SORBEX znajdziesz najpopularniejsze rodzaje gaśnic, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, profesjonalnego, jak i w różnego rodzaju pojazdach, na przykład kempingowych.

Podstawowe i najczęściej używane rodzaje gaśnic to:

  1. Gaśnice proszkowe– nazywane również gaśnicami ABC, które wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz bardzo atrakcyjną ceną. To jeden z najczęstszych wyborów klientów naszego sklepu internetowego. Gaśnice proszkowe służą do gaszenia pożarów ciał stałych (np. drewno, papier, węgiel), pożarów cieczy palnych i substancji topniejących pod wpływem ciepła (np. nafta, alkohol, parafina) oraz pożarów gazów palnych (np. metan, wodór, gaz ziemny). Oferujemy gaśnice proszkowe w różnych wariantach pojemności, w tym gaśnice przewoźne o masie 25 kilogramów, które stanowią idealne wyposażenie stacji benzynowych czy dużych hal produkcyjnych.
  2. Gaśnice pianowe– ten rodzaj gaśnic jest dedykowany gaszeniu pożarów typu A, B oraz F (czyli olejów, tłuszczy etc.). Nietrudno się zatem domyślić, że są idealnym wyborem do obiektów gastronomicznych, hoteli z własnym zapleczem kuchennym, ale też do biur, w których pracownikom udostępniono aneks kuchenny. Gaśnice pianowe można traktować w kategorii alternatywy dla gaśnic proszkowych. Znajdują zastosowanie również w kuchniach domowych, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa i dając możliwość szybkiego ugaszenia pożaru np. w wyniku zapalenia się oleju.
  3. Gaśnice śniegowe– można się również spotkać z określeniem „gaśnice CO2”, które ma związek z tym, że wewnątrz gaśnicy znajduje się dwutlenek węgla. Takie gaśnice służą do gaszenia pożarów typu B i C, natomiast trzeba podkreślić, że idealnie nadają się do gaszenia urządzeń elektrycznych o napięciu poniżej 1000V. Tym samym są optymalnym wyborem do pomieszczeń biurowych, serwerowni, zautomatyzowanych hal produkcyjnych i parków maszynowych, ale też do domu, w którym zwykle znajduje się sporo urządzeń elektrycznych. Co ważne, użycie gaśnicy śniegowej nie powoduje szkód w sprzęcie.

Zaopatrz się w inny niezbędny sprzęt przeciwpożarowy w jednym miejscu

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz nie tylko gaśnice, ale także inne akcesoria zaliczane do kategorii PPOŻ. Oferujemy między innymi wieszaki z opaską do wygodnego i pewnego montażu gaśnic w wyznaczonych miejscach, znaki informujące o lokalizacji sprzętu gaśniczego, oznakowanie ewakuacyjne, samoczynne urządzenia gaśnicze, hydranty wewnętrzne czy koce gaśnicze.

Dzięki tak szerokiej ofercie możesz w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu czy z biura, skompletować zestaw akcesoriów niezbędnych do spełnienia obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, a przede wszystkim do zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa ludzi i dobytku.

Już teraz sprawdź gaśnice dostępne w sklepie internetowym SORBEX i wybierz odpowiedni sprzęt dla siebie.