adv

kontakt

Termometry kontaktowo-nastawne

Termometry kontaktowe nastawne mają zastosowanie w zakresach temperatur od -38 do +300°C (napełnione rtęcią). Termometr zaopatrzony jest w podzielnię ze szkła mlecznego, na której znajdują się dwie identyczne podziałki, z których górna służy do nastawiania założonej temperatury, a dolna do odczytywania temperatury. W górnej części termometru w rurce płaskoowalnej stanowiącej przedłużenie kapilary, znajduje się stalowy trzpień gwintowany, na którym porusza się w dól i w górę owalna nakrętka. Do nakrętki umocowany jest drut wolframowy stanowiący kontakt przesuwny. Przechodzi on przez wtopioną spirale z drutu platynowego (spełniającego zadanie styku slizgowego) i zamyka obwód prądu przy styku ze słupkiem rtęci. Drugi kontakt stały, będący zawsze w rtęci, wtopiony jest w kolanko kapilary poniżej podzielni termometru. Do nastawiania założonej temperatury kontaktowania służy pokrętło z magnesem, założone na nakładkę bakielitową w górnej części termometru.

Termometr kontaktowy nastawny pracuje w połączeniu ze stycznikiem lub przekaźnikiem o obciążeniu elektrycznym, którego napięcie wynosi 230V, a natężenie 30mA. Termometry kontaktowe nastawne produkowane są w oprawach stalowych i mosiężnych oraz bez opraw jako części zamienne do w/w. Na życzenie klienta do zakupionych termometrów, za dodatkową opłatą może być wystawione świadectwo sprawdzenia Kontroli Jakości lub świadectwo wzorcowania Urzędu Miar.

Uwaga: Produkcja seryjna obejmuje termometry o zakresach pomiarowych z pozycji 1-7 i zanurzeniach R50-315 (kolor żółty). Termometry o innych zakresach pomiarowych i innych zanurzeniach /R/ produkowane są na zamówienie klienta.

Działamy na terenie Śląska, zaopatrujemy firmy m.in. z takich miast jak: Katowice, Chorzów, Siemianowice Ślaskie, Zabrze, Gliwice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Żory, Pszczyna, Jaworzno, Ruda Śląska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright © Sorbex 2011, realizacja: r-h.pl