adv

kontakt

Termometry do silników okrętowych

Termometry do okrętowych silników spalinowych Diesla przeznaczone są do pomiarów temperatury na morskich jednostkach pływających. Termometry wywzorcowane są w stopniach Międzynarodowej Praktycznej Skali Temperatury, tj. w stopniach Celcjusza (°C). Zbiorniki termometrów napełnione są toluenem, płynem termometrycznym lub rtęcią. Do wyrobu termometrów w zależności od górnej granicy zakresu pomiarowego temperatury używane są następujące rodzaje szkła:

- "termometryczne" do temperatury 400°C,
- "supremax" do temperatury 600°C.

Termometry posiadają skalę ze szkła mlecznego. Termometry do okrętowych silników spalinowych Diesla produkowane są w oprawach mosiężnych i kwasoodpornych z gwintem R 3/8" oraz bez opraw jako części zamienne do ww. Termometry wykonane są zgodnie z wymogami normy PN-85/M-53820. Na życzenie klienta do zakupionych termometrów, za dodatkową opłatą może być wystawione świadectwo sprawdzenia Kontroli Jakości lub świadectwo wzorcowania laboratorium posiadającego akredytacje PCA. (świadectwo PCA).

Uwaga: Produkcja seryjna obejmuje termometry o zakresach z pozycji 1-3 i zanurzeniach R 50-250. Termometry o innych zakresach i zanurzeniach R produkowane są na zamówienie klienta.

Działamy na terenie Śląska, zaopatrujemy firmy m.in. z takich miast jak: Katowice, Chorzów, Siemianowice Ślaskie, Zabrze, Gliwice, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Żory, Pszczyna, Jaworzno, Ruda Śląska.
Wszelkie prawa zastrzeżone
Copyright © Sorbex 2011, realizacja: r-h.pl